Ультразвукові дослідження давно не є новинкою в традиційній медицині. А з недавніх пір вони стали обов'язковими і в ветеринарії. Це швидкий спосіб дізнатися чи все в порядку з вихованцем. Сучасний апарат УЗД для ветеринарії в Україні використовується для того, щоб побачити патологію або хворобу таких домашніх тварин, як коти, на ранніх термінах, тим самим збільшуючи шанси пацієнта на одужання.

Причини виконання УЗД діагностики кота

Не варто боятися, що тварина опиниться під небезпечним впливом. Ультразвукове обстеження — це абсолютно нешкідлива процедура, яка може проводитися конкретному вихованцеві неодноразово, без шкоди для його здоров'я. Головне розібратися — коли і для чого виконується УЗД коту?

УЗД діагностика нирок у кота

Як тільки у тварини виникає нездужання, його потрібно вести до ветеринара. Після первинного огляду лікар прийме рішення, чи потрібно ультразвукове обстеження. Одним з найбільш важливих досліджень є діагностика нирок. Вона допоможе виявити величезну кількість таких хвороб, як:

  • Збільшення розмірів нирки через лімфатичні проблеми.
  • Подвоєння нирки, множинні або поодинокі кісти.
  • Пієлонефрит, абсцес, новоутворення, гематоми нирок.
  • Аномалії розвитку або розташування даних органів.

Щоб апарат УЗД для обстеження кішок краще побачив стан здоров'я вихованця, бажано перед процедурою протримати тварину без їжі близько 6 годин. Також необхідно видалити шерсть в місці контакту шкіри з датчиком сканера. Середній розмір нирки у кішок становить 3,6-4,4 сантиметра. Після того, як УЗД показало фахівцю повну картину стану тварини, лікар ставить точний діагноз і розробляє схему терапії.

УЗД органів черевної порожнини

Ультразвук є одним з найбільш безпечних і коректних способів візуалізації стану органів черевної порожнини вихованця. Апарат УЗД для ветеринарії з каталогу нашого магазину не вимагає проникнення в тіло тварини, що убезпечить її від болю і дискомфорту. Не варто затягувати з відвідуванням ветеринара, якщо кіт почав подавати тривожні «дзвіночки» у вигляді:

  • Лихоманки.
  • Частої блювоти.
  • Симптомів болю.
  • Розладу травлення.

Лікар методом пальпації і за аналізами біоматеріалів зможе зробити висновок, чи потрібно застосування ультразвукову діагностику. Перед цим на черевці кота потрібно видалити шерстяний покрив і покласти тварину на кушетку. Далі фахівець прикладає датчик до живота. Апарат УЗД для ветеринарії від інтернет-магазину Біовет показує на моніторі зображення, з якого лікар може зрозуміти, чи все в порядку з котом. Перед процедурою рекомендується не годувати тварину протягом 6-8 годин, тому що дослідження проводиться натщесерце.

УЗД діагностика серця кота

Для діагностики безлічі хвороб ветеринари часто призначають тваринам ехокардіографію, тобто УЗД серця. Завдяки цьому методу можна діагностувати хронічну серцеву недостатність, клапанні пороки, інфаркт міокарда, аномалії розвитку або розташування. Показаннями для її проведення стануть:

  • Втрата ваги у кота.
  • Прискорене дихання.
  • Випадки втрати свідомості.
  • Швидка втомлюваність.
  • Надмірна сонливість.

Також причиною може стати обстеження перед плановою операцією, або якщо тварина належить до групи ризику і має порідну схильність до серцевих захворювань. Ще одним приводом для проведення обстеження може бути вік тварини. Процедура проводиться без використання наркозу і виконується за допомогою ультразвукового сканера. Спеціаліст наносить на датчик спеціальний гель, що сприяє кращій прохідності ультразвукових хвиль, і водить ним в області серця. У нас можна ефективний апарат УЗД для ветеринарії купити недорого. Але він на своєму екрані видасть повну картину стану органів тварини. Корисною перевагою буде використання приладу із вбудованим доплерівскім ефектом, тобто, на моніторі крім самого серця лікар побачить ще й стан судин, а також зможе оцінити характеристики кровотоку.

В результаті ультразвукова діагностика допомагає у врятуванні життя таких домашніх улюбленців, як коти. Чим раніше будуть проведені дослідження, тим більше шансів на їх одужання. Сьогодні на апарат УЗД для ветеринарії ціна цілком помірна. Але він точно стане незамінним помічником лікаря. Адже така нескладна методика допомагає ставити точні діагнози без стресів тварин і болю під час процедури.