Кров — це основний біоматеріал, за яким можна судити про стан організму будь-якої домашньої або сільськогосподарської тварини. Але для цього потрібне якісне дослідження. З цією метою у ветеринарії використовують найсучасніші методи діагностики крові. Аналіз гематологічних і біохімічних показників показує співвідношення компонентів крові, а також багато інших характеристик.

Сучасні методи діагностики крові: аналіз гематологічних і біохімічних показників

Які сучасні методи діагностики крові використовуються у ветеринарії, й за допомогою якого обладнання вони діють?

Для вивчення даного біоматеріалу застосовується загальний і біохімічний аналізи крові. Вони відрізняються методом забору проби та її вивчення. Аналіз гематологічних і біохімічних показників за сучасними методами діагностики крові використовується коштом спеціального лабораторного обладнання.

Що собою являють аналізи крові?

Для такої лабораторної діагностики у тварини робиться забір крові. Її вивчення дає змогу отримувати картину, що ілюструє стан організму пацієнта. Крім того, за якісним і кількісним складом крові визначається рівень здоров'я окремих органів. А в процесі досліджень результат отримується за багатьма параметрами.

Сучасні методи діагностики крові

Вид аналізів обирає ветеринарний лікар за станом тварини. Іноді доводиться робити кілька досліджень поспіль із певною перервою. Це важливо для того, щоб оцінити, наскільки правильно підібране лікування, чи ефективне воно, чи змінюється стан здоров'я хворої тварини. Аналізи крові ветеринарних пацієнтів бувають:

  • Загальний. При цьому кров береться натщесерце. Лікарі не рекомендують брати біопробу, якщо пацієнт перед цим виконував активні фізичні рухи, якщо йому давали будь-які медикаментозні засоби, а тим паче ті, які вводять у вигляді ін'єкцій внутрішньовенно або внутрішньом'язово. Якщо дослідження плануються повторні, то виконувати їх варто в один і той самий час.
  • Біохімічний. При виконанні цього аналізу потрібно брати кров із вени. Перед цим пацієнт не повинен приймати їжу. Навіть вечеря має бути максимально легкою. Як і в попередньому випадку, протипоказані фізичні навантаження, стресові ситуації і, за можливості, прийом медикаментів.

Обладнання для вивчення аналізів

Сьогодні для вивчення цього біоматеріалу використовують найрізноманітніші пристрої. До них належать, наприклад, різні аналізатори, мікроскопи, глюкометри, прилади контролю показників, а також багато інших видів обладнання для дослідження аналізів крові ветеринарних пацієнтів. Основні з них:

  • Аналізатори. Це прилади, які можуть бути автоматичними і напівавтоматичними. З їхньою допомогою здійснюється вивчення якісного й кількісного складу біопроби. Отримані аналізи можуть роздруковуватися або зберігатися в пам'яті пристрою у вигляді таблиці чи графіка.
  • Біохімічні аналізатори. Вони можуть бути автоматичними й напівавтоматичними. З їхньою допомогою вивчаються різні біопроби, включно з аналізами крові, точніше її плазми, сироватки і цільного матеріалу. Дослідження проводяться за 18 параметрами. Для цього потрібно всього 0,1 мл крові.
  • Глюкометри. Це прості прилади для аналізів крові тварин на цукор. Такі пристрої доречно застосовувати в профілактичних цілях або для відстеження рівня глюкози в організмі пацієнта. Застосування приладу надзвичайно просте, підходить для різних тварин. Але для цього знадобиться спеціальне калібрування.

Аналіз гематологічних і біохімічних показників крові

  • Аналізатори ПЛР й ІФА. З їхньою допомогою визначається наявність специфічних білкових елементів, антитіл, антигенів, елементів ДНК, що підтверджують наявність захворювання, факт його присутності в минулому. Таким чином також визначають різні віруси, бактерії та ферменти за взаємодією антитіл і антигенів.

Рекомендуємо якісні прилади для діагностики крові замовити онлайн у каталозі інтернет-магазину компанії Біовет. Зробити правильний вибір вам допоможе інтуїтивно зрозумілий сайт, інформація в картці товару, а також допомога фахівців компанії.