Мікроскопи такого типу застосовуються під час виконання поверхневих досліджень із необхідністю формування об'ємного зображення. Причому аналіз може здійснюватися на клітинному рівні. Купити бінокулярні мікроскопи для ветеринарної медицини в Україні можна в багатьох спеціалізованих магазинах. Найкращий вибір ви знайдете на нашому сайті.

Бінокулярні мікроскопи у ветеринарній медицині: вивчення анатомії та діагностика захворювань

Для чого і як використовуються бінокулярні мікроскопи у ветеринарії?

Прилади цього типу за сферою їх застосування можна назвати універсальними. Адже вони підходять для вивчення анатомії та діагностики захворювань. Бінокулярні мікроскопи у ветеринарії вважаються більш надійними й точними порівняно з монокулярними аналогами. Адже з їхньою допомогою можна бачити ширше поле й досліджувати об'єкт із різних ракурсів.

Застосування бінокулярного мікроскопа з освітньою метою

Такий прилад підходить для використання студентами медичних і ветеринарних вишів. Він дає змогу спостерігати за будовою різних біологічних тіл та їхніх частин у так званому бінокулярному зорі. При цьому обидва ока бачать той самий предмет із різних позицій. У підсумку формується об'ємне зображення. Студенти або практикуючі лікарі, які вдосконалюють свої знання, в такому мікроскопі можуть більш повноцінно оцінити структуру органів і тканин з організму тварини. Застосування відеокамери дає можливість фіксувати результати досліджень з освітньою метою або для консиліуму.

Бінокулярні мікроскопи у ветеринарній медицині

Застосування бінокулярного мікроскопа у ветлабораторіях

Чинні в Україні ГОСТи унормовують використання бінокулярних мікроскопів у ветеринарії для лабораторних досліджень біопроб різного виду. Це дає змогу діагностувати багато захворювань, виявляти збудників інфекції, новоутворення, патології розвитку та інші проблемні моменти. При цьому використовуються різні бактеріологічні методики, зокрема такі:

  • Виділення і визначення видів збудника. Найчастіше така методика використовується для діагностики бруцельозу. Наприклад, біопробу абортованого матеріалу забарвлюють за методиками Стампа, Козловського і Грама. Скло поміщають на предметний столик мікроскопа. Якщо бруцели присутні, то їхні прояви виявляються забарвленими в червоний колір.
  • Діагностика токсоплазмозу. Рідку біопробу за допомогою піпетки поміщають на предметне скло і висушують. Після цього її фіксують спиртовим розчином, проводять фарбування за методом Романовського, промивають, знову висушують і здійснюють дослідження. Для цього використовується бінокулярний мікроскоп, замовити для ветеринарії який можна в нашому магазині.
  • Дослідження на предмет наявності лептоспірозу. Для цього використовуються біопроби живих або мертвих тварин, включно зі зішкрібками тканини, частинками органів, кров'ю або сечею. Їхню краплю наносять на предметне скло, покривають іншим склом, намагаючись не допустити наявності бульбашок повітря між ними. Дослідження здійснюють у темному полі зі збільшенням у 7-15 разів, що залежить від завдань діагноста.

Бінокулярні мікроскопи

  • Цитологічні дослідження. Щоб визначити вид захворювання, лаборанти вивчають будову клітин збудника. Використовуючи бінокулярний мікроскоп, у ветеринарії можна виявити, наприклад, лейкоцитоз. Лаборант здійснює для цього гістологічні, цитологічні або гематологічні дослідження. Збільшення клітин збудника захворювання може становити 90х.
  • Реакція антиген-антитіло з флуоресценцією. Для цього препарати, які використовуються для діагностики сказу та інших захворювань, забарвлюються за допомогою FITC. Для діагностики застосовується мозкова тканина. Якщо вона уражена збудником сказу, то набуває яскраво-зеленого специфічного світіння. Коли ж захворювання немає, то забарвлення залишається тьмяним, із сірувато-жовтим відтінком.

Це далеко не всі сфери методики застосування у ветеринарії у бінокулярного мікроскопа. Замовити з доставкою по Україні його можна в нашому інтернет-магазині. Ціна на таке обладнання у нас цілком доступна. Причому все це продукція таких відомих брендів, як Zeiss і Мікромед.