Ветеринарні фахівці з давніх-давен усвідомлювали необхідність здійснення знеболювання пацієнтам під час хірургічних операцій. Сьогодні для цього застосовуються різноманітні методи, одним із найефективніших з яких вважається інгаляційна анестезія. У ветеринарії найчастіше використовуються препарати та обладнання, аналогічні медичним. Але все-таки у багатьох специфічних моментах вони різняться між собою.

Інгаляційна анестезія у ветеринарії

Що таке інгаляційна анестезія для ветеринарії?

Назва «анестезія» була вперше застосована ще в першому столітті до нашої ери грецьким філософом Діоскорідом. У своїй праці він описує наркотикоподібний рослинний препарат на основі мандрагори. Особливо інтенсивно ця сфера почала розвиватися у ХІХ столітті. Науково обґрунтовано її було лише у тридцятих роках минулого століття.

Суть інгаляційної анестезії

Такий метод, як ветеринарна інгаляційна анестезія, застосовується коштом подачі в дихальні шляхи тварини газоподібних лікувальних речовин з наркотичною дією. Спочатку це були окис азоту, хлороформ та ефір. За останні десятиліття змінилася суть, функції та препарати для анестезіології цього виду. Застосовують її у хірургії. Даний метод актуальний при здійсненні різноманітних досліджень, у реанімації та в післяопераційний період.

Прилади для інгаляційної анестезії у ветеринарії

Способи втілення анестезії

Такий вид знеболювання, як ветеринарна анестезія інгаляційна, може здійснюватися різними способами. Насамперед це:

  • Камера. Для такого типу знеболювання пацієнт закривається у стерильному боксі. До нього надходить суміш повітря та знеболювального препарату. Перевагою такого методу є відсутність стресу для пацієнтів. Насамперед це важливо для гризунів, птахів, а також інших видів екзотів. Також ветеринар у такий спосіб може виключити ризик травмування від переляканої тварини. Мінусом у цій ситуації є складність управління процесом вентиляції.
  • Інсуфляція. Це надходження знеболювання під час використання маски. Завдяки цьому немає потреби вводити трубку в трахею тварини. Відповідно виключаються різноманітні складнощі, якими супроводжується подібна процедура. Однак, якщо використовується ветеринарна інгаляційна анестезія за допомогою маски, то лікареві складно контролювати вентиляцію. Також важко дотримуватися точного складу дихальної суміші за співвідношення повітря та препарату.
  • Ендотрахеальні трубки. Для цього попередньо використовується знеболювання маскою, камерою або внутрішньовенною анестезією. Після цього в трахею вводиться трубка. До неї підключається дихальний контур та здійснюється підтримка процесу анестезії. В такому випадку забезпечується високий рівень контрольованості надходження газової суміші. Лікар може надати невідкладну реанімацію. Важливо й те, що у такому разі прохідність дихальних шляхів буде хорошою. Однак внаслідок подібних маніпуляцій можливі ускладнення, наприклад, подразнення слизової оболонки глотки, набряк, кашель та запалення легенів.

Все для інгаляційної анестезії для тварин

Інгаляційні анестетики

У сучасній ветеринарії знеболювання через дихання втілюється з допомогою спеціальних препаратів. До них належать й інгаляційні анестетики з каталогу нашого магазину. Вони бувають універсальної дії та призначені суто для загального наркозу. Основні їх види:

  • Абсорбент вуглекислого газу VentiSorb. Він використовується при загальній анестезії для видалення вуглекислого газу з дихальних шляхів, запобігання його скупченню, а також отруєння організму.
  • Ізофлуран. Це високоякісний інгаляційний анестетик загальної дії для швидкого знеболювання тварин та прискореного відновлення їх функціональних можливостей.
  • Севофлуран. Це інгаляційний анестетик для швидкого введення тварини у стан наркотичного сну. Відновлення пацієнта від наркозу відбувається відразу після завершення операції.

Якщо у вас виникли інші питання, пов'язані з ветеринарною інгаляційною анестезією, в інтернет-магазині компанії Біовет вам нададуть вичерпні відповіді на них. Також у нас ви знайдете все необхідне для здійснення анестезії тварин та інших ветеринарних завдань.