Метод ультразвукової діагностики є одним з найбільш точних при визначенні вагітності тварини. Він особливо допомагає при ранньому заплідненні, коли рентгенівські знімки можуть бути небезпечними, а пальпація — неточною. Але чи дійсно ультразвуковий апарат у ветеринарній медицині є абсолютно безпечним обладнанням як для матері, так і для плоду? І коли можна робити УЗД при вагітності тварин?

Причини, коли потрібно робити УЗД тваринам при вагітності

Безперечно, ультразвукові дослідження важливі під час цього особливого періоду. Вони покажуть лікарю достовірну картину стану здоров'я тварини. Звичайно ж, вагітність прилад також зможе побачити у всіх деталях. У ветеринарії УЗД застосовується:

  • Щоб підтвердити або спростувати наявність вагітності. Цей момент дуже важливий якщо власник не впевнений в успішності в'язки, якщо вона була небажана і для правильного планування господарювання. Апарат УЗД для ветеринарії в Україні застосовується для встановлення приблизної дати пологів.
  • Щоб показати термін для підготовки до отелення або окоту. Якщо говорити про собак, то вагітність у них стає видно на 24-26 день. У кішок цей термін визначається на 20-22 день.
  • Щоб визначити термін вагітності і дізнатися приблизну кількість плодів. Чим більше буде термін, тим легше УЗД-фахівцю побачити скільки потомства буде незабаром у вашого вихованця.
  • Щоб виявити патології розвитку плода або статевої системи самки. На жаль, не завжди вагітність у тварин проходить гладко. Завжди є ймовірність недорозвинення, багато або маловоддя, запальних процесів. Апарат УЗД для ветеринарії купити варто саме для того, щоб лікар міг точно діагностувати ці та інші проблеми. Це своєю чергою, врятує життя вихованцеві.
  • Щоб супроводжувати процес пологів. При проведенні складних пологів за допомогою ультразвукової діагностики можливо контролювати стан плодів і формулювати подальший план пологів. Використання УЗД істотно зменшує ймовірність ускладнень під час пологів і дозволяє, якщо є необхідність, вчасно вдатися до термінового кесаревого розтину.

Основні показання до УЗД

Ветеринару не завжди буде достатньо даних, отриманих від пальпації або скарг власника. Тому лікар може призначити ультразвукове дослідження. Важливими «дзвіночками» як для господаря, так і для ветеринара стане зміна поведінки тварини. Вихованець може мати підвищений апетит, спрагу або ж навпаки — відмовлятися від їжі. Активне зростання живота приблизно через півтора місяця після тічки або відсутність змін на другій половині терміну після планової в'язки — також привід для проведення УЗД. Наявність підвищеної або зниженої температури в період вагітності і після пологів — ще одна причина для того, щоб застосувати ручний, стаціонарний або портативний апарат УЗД. Для ветеринарії в Києві, Одесі, Львові та інших населених пунктах країни такі прилади доступні в нашому магазині.

Підготовка тварини до УЗД

Перед проведенням ультразвукового дослідження потрібно підготувати тварину. Метеоризм може погіршити результат огляду, тому за 1-2 дні до процедури рекомендується дати вихованцеві адсорбуючі ветеринарні препарати. Також не слід згодовувати тварині їжу протягом 6-8 годин. Вода під ці обмеження не потрапляє. Не варто забувати про ймовірність стресових ситуацій, коли тварина буде проявляти самооборону. Тому щоб уникнути отримання травм слід обрізати кігті вихованцю.

Результати проведення УЗД

Після закінчення сканування ветеринар письмово оформлює опис огляду. У звіті дається детальна картина стану досліджуваних органів. Тобто, УЗД-фахівець в подробицях описує все, що йому показав апарат УЗД для ветеринарії. Замовити з доставкою таке обладнання можна на нашому сайті.

Зробивши нескладні ультразвукові дослідження, можна дізнатися, що ж турбує тварину, побачити вагітність, кількість плодів і переконатися, що вони здорові. Апарат УЗД також допоможе лікарю поставити правильний діагноз, що допоможе врятувати життя і здоров'я вашого вихованця.