Багато власників домашніх тварин вважають своїм обов'язком регулярно приводити шерсть своїх вихованців в гожий вид. Але чи потрібно стригти котів і собак? І в яких випадках це робити обов'язково? За допомогою яких приладів краще виконувати такі доглядові заходи?

Актуальність виконання стрижки домашніх тварин

У дикій природі тварин, природно, ніхто не стриже. А регулювання густоти вовняного покриву здійснюється природним способом. Залежно від сезону, тварини втрачають частину вовни. Крім линьки, відбувається і вилизування. Таким чином видаляється зайва шерсть. А ще при цьому тварина як би позначає своє тіло власними запахами. Не менш важливо і те, що в процесі такого догляду за своєю вовною і кішка, і собака немов заспокоюють себе, знімаючи стрес. Тому людині теж потрібно враховувати цю особливість своїх вихованців. Процес догляду за шерстю тварин потрібно зводити до ритуалів, подібних до їх природного способу життя. Тобто, достатньо виконувати дії, які по суті повторюють умивання і розчісування кігтиками. Вони зводяться до розчісування вовни вихованців кілька разів на тиждень. Та ж ситуація і з миттям. Воно буде доречним тільки в тому випадку, якщо тварина дійсно забруднилася. І привчати до цих процедур її краще ще з дитинства. Найкраще при цьому використовувати професійні машинки для стрижки тварин від інтернет-магазину Біовет. Тварина буде відчувати себе комфортно, без заподіяння їй стресу. Адже сам процес стрижки з такими приладами відбувається швидко, безшумно і безболісно.

Причини, при яких без стрижки тварин не обійтися

Є ситуації, коли стрижка домашніх тварин обов'язкова. Правда, цей список не дуже великий. Обмежується він такими моментами:

  • Наявність захворювань шкіри, які ран, що мокнуть і різного виду виразок. У таких випадках видалення вовняного покриву необхідно, щоб забезпечити доступ мазі та інших лікарських засобів до хворої ділянки. Крім того, ці місця повинні провітрюватися для прискорення загоєння. Це саме ті випадки, коли ветеринарні лікарі рекомендують виконати стрижку домашньої тварини. Власникам домашніх тварин варто проконсультуватися з фахівцем в подібних ситуаціях.
  • Ковтуни. Якщо шерсть запущена, збита в ковтуни, то вона може набути стану справжнього панцира. Така своєрідна повсть розташовується майже на самій шкірі. Через це тварина сильно потіє. А через парниковий ефект на шкірі утворюються виразки і подразнення. Під час руху шерсть може висмикуватися. Це дуже болісний процес. Найчастіше таке явище трапляється у тварин з довгою шерстю. Але навіть у короткошерстих вихованців можливі подібні проблеми, якщо не приділяти достатню увагу догляду за ними.
  • Післяопераційне відновлення і деякі інші захворювання. Стригти домашніх тварин ветеринари рекомендують перед виконанням хірургічного втручання, щоб отримати доступ до місця розрізу. При деяких захворюваннях, що супроводжуються ознобом тварини і гарячковим станом, також доречно видалити занадто довгу шерсть, щоб тварині було більш прохолодно. Іноді обстригають шерсть на літній період, якщо дискомфорт тварини у зв'язку зі спекою стає занадто очевидним.

У цьому ключі варто відзначити, що зовнішній вигляд вовни і здоров'я домашньої тварини взаємопов'язані. У здорової тварини шерсть виглядає блискучою і чистою. Це показник нормального харчування. Але навіть якщо раціон тварини збалансований, а функціонування травної системи порушено, то не всі поживні речовини організм сприймає нормально. Тому перш ніж стригти домашніх тварин, слід оцінити стан їх здоров'я. І при наявності підозрілих моментів краще проконсультуватися з ветеринарним лікарем. А ось у виборі машинки для стрижки Вам допоможуть наші консультанти.