У сучасному світі важко знайти людину, яка не була б знайома з ультразвуковою діагностикою. Напевно, кожен дізнавався про неї, коли стикався з будь-яким нездужанням. Так і у світі тварин. Сьогодні апарати УЗД для ветеринарії в Україні і в усьому світі використовуються не тільки як засіб діагностики хвороб або підтвердження вагітності, але і як повноцінний помічник у визначенні якості м'яса і товщини шпику.

Оцінка характеристик жирового прошарку за допомогою УЗД сканера

Товщина підшкірного жиру може бути визначена як для корів, так і для свиней. Для цієї мети підійде будь-який ультразвуковий пристрій з датчиком. В даному дослідженні найбільш підходящим буде лінійний датчик, оскільки він більш дбайливо сканує м'які тканини, а результат дає більш точний. Апарат УЗД для ветеринарії купити можна з функцією шпикоміра. На моніторі він покаже жировий шар як темну смужку між шкірою і тканинами, які розташовані глибше. Для ветеринара не важко дізнатися її товщину, більш того, деяке обладнання запрограмовано на автоматичний підрахунок товщини підшкірного жиру. Вимірювання проводяться на рівні 12-13-го ребра і крижів. Але є три чинники, які можуть вплинути на точність дослідження:

  • Те наскільки правильно фахівець визначає товщину.
  • Відповідність налаштувань ультразвукового сканера задачі.
  • Механічний вплив датчика на жирову тканину.

Тиск датчиком сканера на жир може викликати його механічне стиснення, що своєю чергою покаже шар менше ніж він є насправді. Для більшої впевненості слід провести повторне обстеження через 5 хвилин для відновлення дійсної товщини прошарку.

Дослідження якості м'яса тварини за допомогою УЗД апарату

Апарат УЗД для ветеринарії з каталогу нашого магазину дає можливість фахівцям дізнатися стан м'язової тканини тварини. Основною перевагою процедури є те, що вона не є інвазивною, що дозволяє проводити дослідження ще за життя пацієнта. Визначення виконується з будь-якою ультразвуковою апаратурою, а також зі спеціальним лінійним перетворювачем зі збільшеною апертурою. Щоб забезпечити мінімальне використання рекомендується поголити шерсть в потрібному місці і використовувати контактний гель, який поліпшить проникність ультразвукових хвиль. Найдовший м'яз спини сканується між 12 і 13 ребрами.

Методи діагностики

Важливо проводити дослідження строго за методикою з урахуванням деяких точок і анатомічних особливостей. При поперечному положенні датчика апарат УЗД для ветеринарії від інтернет-магазину Біовет показує на екрані поперечний зріз м'язу. На моніторі видно чіткі обриси контуру м'язів, за якими фахівець або сам прилад проводять вимірювання площі тканини. Якщо ж мета дослідження — отримання даних про мармуровість м'яса, то датчик розміщують паралельно найдовшому м'язу спини. Але не варто забувати, що метод ультразвукових досліджень не є еталонним, хоч і має багато переваг.

Апаратура для УЗД

Під час проведення досліджень жиру і м'язів у великої рогатої худоби потрібно застосовувати спеціальний датчик. Також рекомендується використовувати ручний апарат УЗД для ветеринарії. Замовити з доставкою через наш магазин його можна з оптимальним програмним забезпеченням і можливістю підстроювання основних параметрів, таких як посилення і фокус. Сучасне обладнання також має можливість розрахунку характеристик м'яса, включаючи мармуровість, відсоток вмісту жиру, площу найдовшого м'язу. Конструктори розробили дизайн апарату і зробили його легким і компактним для того, щоб УЗД-фахівець мав можливість надійно утримувати датчик в руках. Для якісної оцінки характеристик м'яса вік тварини повинен бути від 300 до 800 днів, товщина жирового шару від 12 до 13 ребер повинна бути не менше 5 сантиметрів. Якщо врахувати ці моменти, то апарат УЗД для ветеринарії, купити який можна в нашому магазині, дозволить краще відстежувати структуру м'яса.

Ультразвукові дослідження вже давно переступили просту діагностику хвороб, їх активно використовують на тваринницьких підприємствах. На апарат УЗД для ветеринарії ціна цілком доступна. Але він ефективно допомагає визначити якість м'яса великої рогатої худоби, товщину жирового прошарку, дізнатися тільність корови і багато іншого. Головна перевага цього методу — дослідження абсолютно нешкідливі. Вони не вимагають проникнення в організм тварини, допомагаючи підприємству підвищити рентабельність господарювання.