У високопродуктивної корови після отелення можуть виникати тривожні симптоми. Дуже часто вони вказують на кетоз. Як діагностувати у корів дане захворювання? Якщо підтвердиться його наявність, то як вибрати правильне лікування? Всі відповіді на ці питання є у наших фахівців. А засоби для діагностики цього захворювання можна знайти в нашому каталозі.

Кетоз: основні сигнали захворювання

Кетоз є захворюванням, яке розвивається через рух кровоносними судинами кетонових тілець. Вони з'являються там через дефіцит глюкози. Щоб його поповнити, організм починає спалювати власний жир. У нормі ці відкладення служать джерелом енергії для будь-якого організму. Для цього жир реагує з глюкозою. Він поділяється на воду і вуглекислоту, а тіло отримує необхідну енергію. Але коли трапляється збій, то жир залишається не зовсім окисленим. Така неповна енергія хімічного поділу жиру призводить до потрапляння в кров цих не розщеплених молекул, так званих кетонів. Вони й призводять до такого захворювання, як кетоз. У корів ознаки хвороби проявляється настільки інтенсивно, наскільки високий вміст кетону в їх крові.

Способи виявлення кетозу в організмі

Раніше дане захворювання визначали тільки за зовнішніми ознаками. Але вони могли бути майже непомітними або інтерпретуватися ветеринаром, як симптоми іншої хвороби. Більш надійними є такі методи діагностики кетозу:

  • Реактив Лестраде для аналізу сечі. Це один з найдешевших і найкоректніших методів. Він був придуманий одним з перших. У біопробу сечі тварини додавалася пара кристаликів даної речовини. Якщо кетони є, то досліджувана сеча стає рожевою.
  • Обчислення кетонових тілець в біопробі крові тварини. Таке тестування виконується за допомогою спеціального приладу. Він вираховує точну кількість кетонів. На основі такої діагностики можна призначити найадекватніше лікування.
  • Тест-смужки для визначення бета-кетонів в крові корів. Купити в Україні їх можна через наш інтернет-магазин Біовет. Переваги цього методу полягають в досить швидкій постановці діагнозу без складного обладнання.

У чому полягає небезпека кетозу?

Хвороба може протікати з різним ступенем інтенсивності. Вона може взагалі не проявляти жодних симптомів. Причому така субклінічна форма зустрічається дуже часто. Коли доходить до рівня пошкодження нервової системи, результат може стати летальним. Захворювання розвивається в перші 10 днів після отелення. Тварина починає віддавати інтенсивно молоко, в її організмі відбувається гормональний збій, а також технологічний стрес. Щоб заповнювати нестачу енергії, тварині потрібно з'їдати дуже багато корму. Але жодна корова не має сили поглинути стільки їжі, щоб відшкодувати дефіцит енергії. Тому організм починає активно знищувати власні відкладення жиру. Викид кетонових тіл призводить до збільшення апетиту. Але це ще більше підсилює проблему. Тварина починає втрачати вагу. Ще один напрямок, чим небезпечний кетоз корів, — це пошкодження печінки.

Як здійснюється лікування кетозу?

Щоб запобігти розвиткові кетозу, потрібно не так багато. Досить забезпечити нормальний рівень глюкози в крові і захистити печінку від руйнування. Це можна зробити за допомогою високомолекулярних поліцукридів, до яких відноситься пропіленгліколь. Купити недорого його можна в нашому інтернет-магазині. Також у нас знайдуться якісні гепапротектори, необхідні при даному захворюванні. Що стосується глюкози, то її можна давати внутрішньовенно. Замінювати її звичайним цукром або патокою неефективно. Адже вони перетравлюються в рубці, абсолютно не потрапляючи в кров.

Якщо у вас виникли питання з приводу того, як правильно лікувати кетоз, ви можете скористатися консультацією наших фахівців. Це дозволить вам не тільки отримати необхідні знання, а й вибрати кращі препарати для профілактики і лікування кетозу корів в каталозі нашого магазину. З нами ваші корівки будуть здорові і продуктивні.