Від стану кінцівок тварини багато в чому залежить здоров'я її організму загалом. У великої рогатої худоби важливо забезпечити ще й належний догляд за копитами. Корови особливо вразливі в цьому плані. Адже проблеми з копитами призводять до значного зниження їхньої продуктивності.

Догляд за копитами корів

Чому так важливо забезпечити правильний догляд за копитами корів і як це зробити?

Вважається, що молоко у корови на кінчику язика. Але удої не меншою мірою залежать і від її ніг, а точніше копит. Адже хвора корова дає набагато менше молока, ніж здорова. З чим це пов'язано? Як на продуктивність впливає догляд за копитами корови? І які основні моменти важливо при цьому врахувати?

Взаємозалежність продуктивності корови та стану її копит

Щоб корови давали більше молока, їм потрібно досить багато рухатися у пошуках якісного корму, тобто добрих пасовищ. Зрозуміло, що для цього важливо щоб ноги тварин були здоровими. Адже їхні копита за місяць збільшуються в середньому на 7 мм. І якщо догляд за цією частиною ноги буде недостатніми, то роговий наріст на кінцівках почне тріскатися, стиратися, викривлятися, травмуючи м'які тканини. Корова кульгатиме, щоб зменшити навантаження на травмовану ногу. Через це вага її тіла розподілятиметься по кінцівках нерівномірно. Тварині буде важко рухатися. Тому воно буде лежати переважно, а значить менше їсти. У результаті неправильний догляд за копитами корови призводить до того, що в неї значно знижуються надої. Це може бути відчутним не тільки у приватному господарстві. Якщо власник тваринницької ферми не приділятиме достатньо уваги обробці копит тварин, то продуктивність поголів'я інтенсивно зменшуватиметься.

Інструменти для догляду за копитами корів

Основні причини виникнення захворювань копит у корів

Відсутність уваги до стану копит корів з боку тваринників і ветеринарів може провокувати розвиток безлічі різних захворювань. Основною з причин залишаються поранення. Якщо тварина починає кульгати, потрібно оглянути копита і обробити хворий орган належним чином. Найчастіше для цього потрібно видалити сторонні предмети, обробити місце поранення, накласти пов'язку з дьогтьовим просоченням. Однак до догляду за копитами корів входять навіть умови утримання поголів'я. На твердій мокрій підлозі у приміщенні ферми тварина може посковзнутися і травмувати ногу. Крім того:

  • У вологому середовищі інтенсивно розвиваються хвороботворні мікроорганізми. Вони легко приживаються на найменшій рані, провокуючи серйозну проблему.
  • Мокра підстилка також не сприяє повноцінному відпочинку ніг тварин. Корова менше лягає, через що зростає навантаження на її суглоби та копита.
  • Незбалансований раціон, наприклад надлишок протеїну в кормах, також погіршує стан копит. Через це у рубці змінюється кислотність, порушується метаболізм.

Набори для догляду за копитами корів

Порядок догляду за копитами, регулярність огляду та обробки

У стандартних умовах огляд рогових наростів на кінцівках великої рогатої худоби має здійснюватися кожне півріччя. Щоб нормально зафіксувати тварину, рекомендується купити верстат для обробки копит корів. В інтернет-магазині компанії «Біовет» такі пристрої пропонуються від провідних сучасних виробників на найбільш привабливих умовах. За допомогою верстата зручніше та безпечніше виконувати такі доглядові заходи, як:

  • Профілактичні огляди. Їхнє здійснення дає можливість уникнути розвитку непомічених захворювань.
  • Обрізання копитного рогу. Ця процедура здійснюється кульгаючим і хворим коровам двічі на півріччя.
  • Видалення копитної стінки, що відросла. Ця маніпуляція проводиться після очищення копита від бруду та зрізання старого наросту.
  • Вирівнювання товщини копита. Вона повинна збігатися з боку підошви та краю копитної стінки. При цьому використовується спеціальний рашпіль.

Це лише основні заходи, з яких складається догляд за копитами корів. Придбати інструменти та обладнання для цього можна у нашому магазині. Їх наявність суттєво підвищить якість догляду за копитами та загальний стан здоров'я тварин.