У сучасному суспільстві існує багато думок з приводу безпеки ультразвукової діагностики. Особливо часто можна почути про шкоду дослідження саме вагітним. Насправді ж УЗД апарати для ветеринарії в Україні і у світі офіційно визнані абсолютно нешкідливими. Більш того: вони стали незамінним помічником будь-якого лікаря.

Як УЗД апарат впливає на організм пацієнта?

У навколишньому світі є дуже багато речей і явищ, яких ми не відчуваємо і не помічаємо. Одне з них — ультразвук. Він являє собою звукову хвилю, частота якої настільки висока, що неозброєному людському вуху просто неможливо її вловити. Це звичайні звукові коливання, як, наприклад, від музики з колонок, розмови на вулиці, співу птахів. Однак їх частота занадто висока для сприйняття людськими органами почуттів. Апарат УЗД для ветеринарії, купити який можна в безлічі спеціалізованих торгових точок, видає звукову хвилю. Вона своєю чергою відбивається від досліджуваних тканин з різною силою, в залежності від їх щільності та інших характеристик. Згодом вона перетворюється в цифровий сигнал. Саме його на моніторі бачить фахівець. Ультразвукові дослідження бувають прості монохромні або з доплерівським ефектом. Останній вид використовується при діагностиці системи кровотоку. Він з легкістю визначає тиск в судинах, швидкість і напрямок кровотоку. Дія такого апарату заснована на відображенні ультразвукових хвиль від еритроцитів — червоних кров'яних клітин. Еритроцити, що прямують до датчика, набувають червоного забарвлення. А ті, які рухаються від датчика, забарвлюються в синій колір. За результатами такого сканування ветеринарний фахівець на екрані приладу бачить картину стану здоров'я пацієнта. Вона допомагає лікареві поставити точний діагноз і застосувати найбільш дієве лікування. Підтвердженням того, наскільки безпечний ветеринарний УЗД апарат, є такі факти:

  • Безболісність процедури діагностики, тому тварина навіть не зазнає стресу.
  • Неінвазивність сканування, що виключає важкі післяопераційні наслідки.
  • Відсутність ефекту ультразвуку, що руйнує органи і тканини,  навіть у віддаленій перспективі.

Чи безпечно використовувати УЗД при вагітності?

На цей час не існує фактів, які могли б з високою часткою ймовірності підтвердити або спростувати шкоду ультразвуку. Але оскільки його використовують вже не перший рік, то можна прийти до висновку, що УЗД не викликає гострих, незворотних ушкоджень. Що стосується ветеринарних досліджень, то вони лише приносять величезну користь. Дані апарати допомагають на ранніх термінах дізнатися про вагітність тварини і своєчасно підготувати її до пологів. В сучасних тваринницьких господарствах апарат УЗД для ветеринарії, замовити з доставкою який можна в Біовет, використовують для:

  • Встановлення терміну вагітності і кількості зародків.
  • Наявності патологій як у плода, так і у вагітної самки.
  • Визначення можливості тварини приводити потомство.

При правильному використанні апарат УЗД для ветеринарії з каталогу нашого магазину допоможе підприємствам підвищити рентабельність господарювання. Однією з причин для неточного проведення ультразвукових досліджень є механічний тиск. Спеціаліст може притискати датчик занадто сильно, що своєю чергою покаже не зовсім коректний результат. Але таке трапляється рідко, через те, що датчик перед використанням змащують спеціальним гелем, що підвищує провідність ультразвукових хвиль і, відповідно, не вимагає тиску.

Не варто порівнювати ультразвук з рентгеном або комп'ютерною томографією. У кожного методу своя технологія. Радіація, що випромінюється під час рентген діагностики, дійсно може бути шкідливою у великих кількостях. Але ультразвукові дослідження не належать до числа небезпечних. Апарат УЗД для ветеринарії від інтернет-магазину Біовет не має нічого спільного з радіацією. Наше обладнання є абсолютно безпечним в дослідженні органів і тканин в організмі тварин.