Наявність рогів у корови передбачена природою з метою захисту від будь-якої агресії. Але сьогодні багато ветеринарних фахівців рекомендують видаляти ці відростки. Навіть досвідчені тваринники сумніваються, чи мають зберігатися роги у корів, і як знерожувати телят. Відповіді на ці та інші питання мають наші фахівці.

Роги у корів та особливості знерожування телят

Як доглядати роги корів, і як знерожувати телят?

Корова була, напевно, однією з перших приручених людиною тварин. Практично у всьому світі саме коров'яче молоко підтримувало людей від народження і до останніх днів у найскладніші часи. Раніше ніхто не замислювався, навіщо існують роги у корів і як знерожувати телят. Але сьогодні вчені досліджують актуальність цього відростка.

Навіщо корові потрібні роги?

Наявність рогів у бика — це свого роду захист, знаряддя для боротьби із суперниками та хижаками. Рогами він міг не тільки вдарити, а й проколоти супротивника. А для корови цей наріст важливий як засіб встановлення ієрархії в стаді, й також підтримки авторитету. До того ж для бика наявність великих рогів у самки є свідченням її здоров'я, отже, здатності відтворювати потомство.

Тваринники використовують роги тварин для того, щоб їх фіксувати під час перегону на суттєві відстані, у процесі доглядових процедур, лікування, а також доїння. Хоча у багатьох країнах цілеспрямовано почали селекціонувати породи великої рогатої худоби без цього відростка.

У різні часи тваринниками використовувалися різні способи, як правильно видаляти роги у корів та телят. А рогові чохли застосовувалися для виготовлення музичних інструментів, прикрас для інтер'єру, біжутерії. За старих часів з них робили голки для шиття, гудзики та гребінці.

Видалення рогів у корів і телят

Як улаштовані роги корів?

Основа рогу великої рогатої худоби починається як кістковий відросток лобової системи. Навіть у теля в перші тижні його розвитку у верхній частині черепної коробки виникають зародки цих утворень у вигляді щільних горбків. На їхньому місці з часом виростають роги.

У корови довжина цього органу становить у середньому 14 см, а у бика — 16 см. Роги корови знаходяться ближче один до одного в передній частині чола і спрямовані вгору. У бика вони зміщені та націлені убік. Складається ріг із капсули та чохла.

Здійснювати видалення рогів у корови та телят потрібно дуже акуратно. Адже ці органи пов'язані із лобовою пазухою. Траплялися випадки, коли під час перелому основи рогу кров проникала в носову порожнину, що призводило до загибелі тварини. Рогові чохли покривають слизові оболонки на відростку лобової кістки та тканини, насичені кровоносними судинами.

Чому видаляють роги у ВРХ?

І умовах тваринницької ферми бикам і коровам немає сенсу захищатися від хижаків. А ось у процесі догляду за ними виникає безліч проблем. Так тварина може загрожувати рогами власнику. Через ці масивні відростки не завжди зручно організовувати процес годування та напування стада. Тому на сучасних скотарських фермах з метою забезпечення безпеки тваринників та поголів'я худоби практикується видалення рогів у корів та телят. Інструменти для цього використовуються різні. Всі вони у широкому асортименті представлені в нашому інтернет-магазині.

Знерожування телят

Як видаляються роги у худоби?

Рогові відростки сьогодні можна видалити різними способами. Причому здебільшого це відбувається швидко та безболісно. Основні варіанти:

  • Спилювання рогів. Воно супроводжується обробкою антисептиками. Необхідні інструменти є у нашому каталозі.
  • Фіксація. Це безкровний спосіб, що полягає у передавлюванні судин. Без живлення ріг відвалюється сам.
  • Припікання. Рогові зачатки на лобі теляти піддаються швидкому високотемпературному впливу.
  • Хімічна обробка. Зачатки рогів у телят обробляються їдким натрієм або калієм, через що їхнє зростання припиняється.

Це основні способи та особливості знерожування телят та корів. В Україні тваринники дотримуються максимально гуманних методів. Для їх втілення у нашому інтернет-магазині можна придбати всі необхідні інструменти та матеріали, виготовлені найкращими сучасними виробниками.