Власникам високопродуктивних корів знайомий ризик виникнення у тварин такого захворювання, як кетоз. Його складно діагностувати та лікувати. Тому досвідчені тваринники рекомендують такий ефективний метод, як профілактика кетозу. Він менш витратний і результативніший у перспективі.

Профілактика кетозу

Чому вигідною є профілактика кетозу у корів?

Необхідність у вибраковуванні корів найчастіше виникає в результаті перенесеного тваринами кетозу. Він виникає на тлі негативного балансу енергії на етапі раннього відновлення лактації. Але не всі високопродуктивні тварини хворіють на кетоз після отелення. Просто якщо корова є високопродуктивною, вона і більш чутлива на погіршення умов утримання. Тому так важливо задіяти такі методи запобігання розвитку захворювання, як діагностика кетозу. Завдяки цьому суттєво продовжується тривалість високопродуктивного віку корів. Також у результаті мінімізуються втрати у господарстві та зростає його рентабельність.

Основні способи профілактики

Тваринники мають безліч способів протистояння ризику розвитку такого захворювання, як кетоз. Наприклад, це може бути пропіленгліколь. Він сприяє нормалізації вироблення інсуліну в організмі. Користуючись з цього високопродуктивні тварини одержують достатню кількість енергії, необхідну в критичні періоди їхнього життя, у тому числі після отелення на етапі відновлення лактації. Профілактика кетозу може здійснюватися безліччю способів. Одними з основних є такі рішення:

  • Збалансований раціон. Якщо забезпечити корів нормальною кількістю поживних речовин, які виділяють енергію у потрібних обсягах, то ризиків виникнення ускладнень зі здоров'ям буде набагато менше. Проте баланс поживних речовин має бути забезпечений на усіх фазах продукування молока.

Добавки для профилактики кетоза

  • Вибір кормів. Вони мають бути грубими та високоякісними. Навіть якщо використовувати силос, то він має бути добрим за якістю. Така профілактика кетозу дозволить заощадити на використанні різного роду добавок, що впливають як енергетичний ресурс на організм тварини, що вживає її.
  • Вибір місця для отелення у комфортних умовах. Корова для цього етапу має бути відправлена до пологового відділення, в якому буде достатньо місця та глибока соломиста підстилка. У такому разі у неї з'являється більше шансів отримати допомогу при отеленні та не послабити організм виснажливими потугами.
  • Умови утримання в сухостійний та транзитний період. Корова має бути у комфортному приміщенні. Їй має бути достатньо повітря, світла, чистого свіжого пиття, комфортних боксів для лежання. Проходи між тваринами мають бути досить широкими. Також у корови має бути своєчасний доступ до чистого пиття та якісного корму.

Ресурси для профілактики кетозу

Використання пропіленгліколю та інших глюкопластичних речовин — це, мабуть, основний метод профілактики кетозу. Він забезпечує оптимальну стимуляцію продукування інсуліну. Рекомендується давати дані речовини коровам після отелення, якщо це високопродуктивні тварини, які мають ожиріння або виснаження організму, а також інші проблеми зі здоров'ям. Також рекомендується застосування таких засобів, як, наприклад:

  • Харчові добавки. У нас на сайті їх можна вибрати у гідному асортименті.
  • Ніацин. Він стримує розщеплення жирів та сприяє нормальній трансформації енергії в організмі тварини.
  • Гліцерин. З його допомогою можна збільшити кількість корму, що поїдається тваринами. Поліпшення апетиту благотворно впливатиме на організм корови.
  • Холін. Його потрібно вживати в тій формі, яка буде найбільш зручною для рубця. Холін діє як підтримка метилових груп.

Устаткування для профілактики кетозу

Пропонуємо вибрати в нашому каталозі кормові добавки, обладнання для профілактики кетозу у корів та інші ефективні засоби для протистояння до цього захворювання. Розібратися в асортименті магазину допоможуть наші професійні консультанти.