Тваринницькі приміщення повинні бути у чистоті. Це необхідно, щоб уникнути поширення інфекційних захворювань. Саме для цього потрібно врахувати особливості обладнання для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії. Ці заходи повинні здійснюватися щодо приміщень, різних конструкцій та інвентарю.

Особливості обладнання для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії

У чому полягають особливості обладнання для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії?

Насправді дезінфекція не проводиться одразу. Для цього необхідно провести кілька етапів підготовки.

Перший етап підготовки до дезобробки

Спочатку, перш ніж здійснювати дезобробку ветеринарних та тваринницьких приміщень та інших об'єктів, потрібно виконати очищення механічним способом. Вона полягає у видаленні гною, кормів, що залишилися, і сміття. Поверхні очищаються за допомогою скребків та іншого підручного інвентарю. Занадто сильно забруднені ділянки спочатку потрібно зволожити. Особливості обладнання для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії та використовуваних засобів полягають у тому, що вони не будуть ефективними, якщо недостатньо очистити кожну ділянку включаючи годівниці, напувалки, гнойові стоки, нижню третину стін. Якщо в приміщенні встановлені електричні прилади та інші види обладнання, їх потрібно протерти і прикрити поліетиленовим чохлом. Ознакою того, що приміщення досить очищене від бруду, є чітке простеження матеріалів різних поверхонь та їх структури.

Устаткування для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії

Другий етап підготовки до дезобробки

Після механічного видалення забруднень потрібне гідроочищення. Адже особливості обладнання для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії такі, що на брудних поверхнях застосовувані засоби просто не досягнуть поставленої мети. Для цього всі об'єкти, які згодом будуть оброблятися дезрозчинами, обмиваються водою під сильним тиском. Щоб відбулося набухання залишків забруднень, вентиляція відключається. Протягом наступних чотирьох годин зрошення кілька разів повторюється. Вже після цього приміщення востаннє омивається сильним струменем підігрітої води.

Третій етап підготовки до дезобробки

Основні особливості застосування обладнання для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії полягають у доведенні об'єктів до сухого стану. З усіх поглиблень, включаючи напувалки і годівниці, видаляється рідина, що накопичилася. Вентиляція знову підключається та приміщення просушується. Вся вода потрапляє у канали, розташовані під підлогою. Їх також слід просушити. Якщо в приміщенні немає каналізації, то весь бруд потрібно видаляти з використанням транспортерів та скребків. Поверхню стін потрібно промити розчинами з їдким натрієм або кальцинованою содою.

Засоби для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії

Процес дезобробки приміщень

Існує кілька основних варіантів обробки тваринницьких приміщень та об'єктів у ньому спеціальними розчинами. Враховуючи особливості обладнання для дезінфекції та стерилізації у ветеринарії, роботи здійснюються в рамках заходів:

  • Профілактичних. У процесі такої дезінфекції видаляються хвороботворні організми. Здійснюється подібна дезінфекція перед тим, як тварини переводяться у нове приміщення.
  • Вимушених. Така дезінфекція потрібна у разі виявлення хворих тварин. Здійснюють її регулярно, від першого сигналу та за всіх наступних моментів діагностування інфекції у тварин.
  • Заключних. Це великі санітарні роботи, які здійснюються після того, як усунуто джерело інфекційного захворювання, тобто перед скасуванням карантину у тваринницькому господарстві. Знезаражується інвентар, спецодяг, приміщення, всі конструкції в них та транспорт.

Якщо вам потрібно здійснити перелічені заходи, то вони не будуть забезпечені без спеціальних засобів та обладнання для дезінфекції та стерилізації ветеринарії. Придбати в Україні їх можна в інтернет-магазині компанії Біовет. Тут вони представлені у широкому асортименті. До складу засобів може входити сода, вапно, креолін, нафталезол, хлор та формалін. Розібратися з вибором цих ресурсів допоможуть наші професійні консультанти.