Таке джерело світла дає м'яке, приємне тепло та випромінювання. Воно незамінне у багатьох сферах. Але насамперед актуальні інфрачервоні лампи у тваринницькому господарстві. Основне їх завдання — обігрів молодняку.

Інфрачервоні лампи в тваринництві

Чому настільки популярні інфрачервоні лампи у тваринницьких господарствах?

Такий пристрій можна назвати маленьким сонцем. Але він кращий за природне джерело світла, оскільки не виділяє ультрафіолету. Інфрачервоні лампи для тваринницьких господарств доречні для фокусування променів з метою обігріву тварин. Причому така енергія виходить надзвичайно ощадливою. А альтернативи її використання сьогодні не існує.

Застосування інфрачервоного випромінювання

Вигадана ця технологія була наприкінці XVIII — початку XIX століть. Але тільки в минулому столітті її використання набуло нинішніх масштабів. Сучасні прилади, що випромінюють інфрачервоне свічення, застосовуються у багатьох сферах. Насамперед це медицина, ветеринарія, сільське господарство та харчова промисловість:

  • У промисловому виробництві подібні випромінювачі інфрачервоного світла застосовуються для рівномірного швидкого висушування, наприклад, лакових покриттів із деревини та металу.
  • У медицині за допомогою такої лампи дезінфікують різні поверхні та повітря у приміщенні. Такий засіб вважається досить сильним у порівнянні з іншими аналогами.
  • Для тваринництва купити інфрачервоні лампи доречно з метою обігріву молодняку різних видів тварин, а також хворих особин та ослаблених після складної терапії.
  • У фізіотерапії інфрачервоне світіння часто використовується як спрямоване випромінювання тепла. Актуальні подібні технології для багатьох видів фізіотерапевтичних процедур.
  • У харчовій промисловості за допомогою інфрачервоних ламп здійснюють просушування, а також знезараження різних харчових продуктыв, переважно сипких.

Інфрачервоні лампи у тваринництві

Принцип дії інфрачервоної лампи

Рекомендується замовити інфрачервону лампу для тваринницьких господарств насамперед для обігріву дрібних тварин, у тому числі новонароджених, а також ослаблених особин. Така лампа діє за тим самим принципом, що й сонце. Вона обігріває поверхні предметів, що потрапляють у зону дії її променів, прогріваючи їх. Після цього вони віддають своє тепло вже в атмосферу приміщення. Тобто лампа, як і сонце, гріє не повітря, а навколишні предмети.

Конструкція лампи з таким світінням

  • Будова такого обладнання досить проста. Лампа складається з колби з відбивачем, розміщеним усередині. У ній знаходиться звичайна вольфрамова нитка. Цоколь E27 працює від мережі 220 вольтів.
  • Колба виготовляється з розжареного, пресованого або звичайного скла. Вона залишається прозорою. Однак багато виробників забарвлюють її в синій або червоний кольори. Тип світіння вказується у характеристиках лампи.
  • Потужність такого приладу вибирається з урахуванням габаритів ділянки, яку планується обігрівати. На обігрів площі 10 м2 рекомендується купити інфрачервону лампу для тваринницьких господарств потужністю 1 кВт.

Інфрачервоні лампи для тварин

  • У кожному приладі довжина хвилі світла є тим чинником, від якого залежить яскравість світіння. Хвиля може бути короткою, довгою або середньою. Чим менша її довжина, тим яскравіше буде інфрачервоне світіння.
  • За формою та діаметром також можна вибрати найрізноманітніші інфрачервоні лампи. Вони можуть мати маркування Р, BR, PAR. Це найпоширеніші варіанти такого обладнання. Потрібно звертати увагу також на пофарбованість чи прозорість колби.

Якщо вам потрібно замовити інфрачервону лампу для тваринництва, в каталозі інтернет-магазину компанії Біовет ви знайдете величезний вибір таких пристроїв. З їх допомогою можна збільшити стійкість вихованців до різних захворювань, несучість птахів, досягти збільшення приросту живої маси, засвоєння корму та зменшення кількості його витрачання. Крім того, завдяки використанню такого приладу покращується санітарно-гігієнічний стан приміщення, тварини тримаються вільно, не збиваючись до купи. Важливо й те, що дуже зручно керувати подібним джерелом світла.