Ми всі звикли уявляти собі корову з розлогими рогами. Але дедалі більше тваринницьких господарств переходить на утримання знерожених тварин. Чому це відбувається? І чи потрібно корові видаляти роги? Відповіді на ці та інші питання, пов'язані з тваринництвом та ветеринарією, як завжди є у наших професійних консультантів.

Чи потрібно корові видаляти роги?

Чому багато тваринників вибирають знерожування, і чи потрібно корові видаляти роги?

В умовах сучасних тваринницьких підприємств велика рогата худоба міститься найчастіше у величезних кількостях в одному приміщенні. Причому на компактній площі встановлюється ще й безліч спеціального обладнання, наприклад, для миття, доїння, годування та випоювання. Тому тваринам досить важко розміститися, не травмуючи одна одну. А тут ще й така прикраса на голові. Але чи потрібно видаляти роги корові, чи краще залишити ці відростки? Щоб визначитися з вибором, потрібно зважити всі за і проти.

Навіщо природа дала корові роги?

У дикій природі тваринам доводиться відстоювати свої межі і навіть життя, захищаючись від хижаків чи інших особин у стаді. Саме тому на голові корови збереглися роги. З їхньою допомогою вона могла не просто відлякати, а й знищити того, хто зазіхав на неї або її дитинча. Хоча в сучасних умовах цей ороговілий орган став атавізмом.

Корові видалити роги

Чим корисні коров'ячі роги сьогодні?

Споконвіку віддалені роги тварин використовували для виготовлення музичних інструментів, декоративних видів посуду, прикрас. У руках майстра вони перетворювалися на справжній витвір мистецтва. Сьогодні для цього є безліч зручних в обробці, доступних за ціною, екологічних штучних матеріалів. Тому нема потреби спилювати роги тварин для таких цілей. Але все-таки, перш ніж дати відповідь на запитання, чи потрібно видаляти роги корові, спробуємо знайти раціональне зерно в їх збереженні. Так, консервативні тваринники приведуть вам на користь такого рішення безліч аргументів, включаючи:

  • можливість упокорення корови шляхом фіксування рогів;
  • комфортність управління коровою за роги при її перегоні;
  • відсутність болю в процесі видалення відростків, що ороговіли.

Чому треба видаляти роги корові?

Сьогодні дуже багато господарств розводять саме безрогих тварин або звертаються до процедури їхнього знерожування. Це вигідно з багатьох причин. Адже практика дає свої аргументи, чому треба видаляти роги корові. Насамперед це такі причини:

  • усунення ризику травмування рогами інших тварин або себе, що трапляється дуже часто;
  • більш комфортне вживання корму чи пиття із загальних пристроїв без зачеплення один одного рогами;
  • підвищення продуктивності коштом відсутності ієрархічних конфліктів між тваринами з великими рогами;
  • спокійна поведінка тварин, які не провокують одна одну при випадковому дотику рогами;
  • відсутність стресогенної атмосфери у приміщенні, збереження використовуваного у ньому устаткування;
  • витрачання поживних речовин та енергії не на зростання рогів, а на збільшення у надої або масі тіла тварини.

Видалення рогів ВРХ

Основні способи видалення рогів

Сучасна промисловість пропонує обладнання та інструменти для знерожування корів. Купити у Києві та інших населених пунктах України їх можна у нашому інтернет-магазині. Це будуть якісні сучасні пристрої від найкращих виробників, а також витратні матеріали до них. Ви можете вибрати звичайну електричну пилку, акумуляторне електроустаткування, газові прилади, спеціальні пасти або кільця для знерожування ВРХ. За допомогою пропонованого у нас обладнання можна виконати видалення рогів:

Якщо ви підібрали для себе позитивну відповідь на питання, чи потрібно видаляти роги корові, то можете все необхідне для здійснення даної процедури знайти в нашому каталозі. А наші фахівці допоможуть зробити правильний вибір.