Багатьом власникам корів доводилося мати справу з таким захворюванням як кетоз. Причому виникає воно у найпродуктивніших тварин. А лікуванню це захворювання піддається дуже складно. Ефективність усіх терапевтичних процедур великою мірою залежить від того, наскільки своєчасно було здійснено виявлення кетозу. Адже чим раніше розпочати лікування, тим менше ускладнень отримає тварина, і тим більше шансів на її повне одужання.

Виявлення кетозу

Основні способи діагностування кетозу у корів

По-перше, власник повинен контролювати стан корови, стежити за тим, як вона їсть, чи жує жуйку, а також чи в нормі інші фізіологічні процеси. Також виявлення кетозу можливе коштом урахування наступних симптомів:

  • Баланс жирових і білкових включень в одержуваному від цієї корови молоці. У нормі цей показник має становити від 1,2 до 1,5. Якщо коефіцієнт перевищує 1,5, це вказує на ймовірність наявності кетозу.
  • Контролювання кількості кетонових тіл. Цей показник визначається з молока, крові та сечі. У здорової корови в молоці та сечі не буде кетонових тіл, а в крові їхня кількість становитиме від 1 до 6 мг %.
  • Відстеження поведінки корови. За наявності кетозу тварина стає млявою, ослабленою. У неї може виникнути сльозливість. На останніх стадіях тварина падає і не може піднятися на ноги без сторонньої допомоги.
  • Контроль ваги. Діагностувати кетоз у корови можна за стрімкою втратою вгодованості за короткий відрізок часу. Він може становити навіть один бал за кілька діб. Адже від цього захворювання у тілі дуже інтенсивно спалюються жири.

Діагностування кетозу

  • Погіршення апетиту. Корова відмовляється їсти. Вона стає малоактивною. Також починають проявлятись ознаки погіршення роботи всієї центральної нервової системи тварини.
  • Нездоровий інтерес до неїстівних предметів. Корова може їсти пріле сіно, солому з підстилки, сміття, целофан, ганчірки. А на нормальні продукти у неї геть відсутнє бажання звертати увагу.
  • Погіршення стану шерстяного покриву. Він стає скуйовдженим, потьмянілим. Це пов'язане з тим, що організм виснажується від кетозу. Діагностика, здійснена вчасно, дозволить не допустити погіршення здоров'я корови.
  • Наявність запаху ацетону. Він відчувається під час видиху корови, якщо стояти поруч із нею. Також цей хімічний запах виходить із сечі тварини і молока, що отримується від неї. Це важливий симптом, на який обов'язково потрібно звернути увагу при підозрі на кетоз.
  • Зниження продуктивності. Корова, у якої діагностовано кетоз, дуже швидко втрачає не тільки вагу, але й здатність виробляти велику кількість молока. Навіть якщо до цього тварина була високопродуктивною, при цьому захворюванні її надої значно зменшуються.

Застосування приладів для діагностики кетозу у корів

Основним пристроєм у такому разі буде глюкометр, у якому вбудована функція кетометра. Це простий, але надзвичайно зручний прилад. Він дозволяє отримати точну інформацію про наявність у корови такого захворювання, як кетоз. Для цього він обчислює кількість біопроб кетонових тіл. Також можуть застосовуватись спеціальні тест-смужки. Вибрати їх можна у каталозі нашого сайту. Лабораторні дослідження підтвердять:

  • Наявність кетозу субклінічного. У такому разі рівень кетонових тіл складатиме від 0,8 до 1,0.
  • Наявність кетозу підгострого чи гострого. Цей кетоз буде за наявності кетонів на рівні 1,0 і більше.
  • Відсутність кетозу. Кетоз можна сплутати з отруєнням. Якщо кількість кетонових тіл перевищує 5,0, це просто отруєння.

Діагностика кетозу

Пропонуємо вам не гаяти час, а замовити кетометри та тест-смужки для діагностики кетозу та інші види діагностичного обладнання на нашому сайті. Ми гарантуємо точність діагностики коштом застосування нашого обладнання та витратних матеріалів. Це дозволить швидше приступити до лікування цього підступного захворювання.