Маса тіла сільськогосподарської тварини — це важливий показник її здоров'я і життєвого потенціалу. В кінцевому підсумку від цього залежить продуктивність господарювання. Але якою повинна бути вага теляти і чим її визначити? Розібратися з цим допоможуть фахівці нашої компанії Біовет.

Якою повинна бути вага теляти в різному віці?

Маса тіла теляти багато в чому залежить від конкретної породи, умов його утримання та годування. Значною мірою вона визначається і умовами утримання корови в період тільності, якістю кормів перед отеленням і харчуванням в перші години і місяці життя. Але існує усереднена статистика співвідношення маси тіла і віку теляти.

Новонароджений

Маса теляти, яке тільки що з'явилося на світ зазвичай становить 20-50 кг. Природно, що, те, яка вага тіла новонародженого теляти, залежить від його породи та індивідуальних особливостей. Якщо тільна корови буде вживати багато якісних кормів, то такий малюк буде досить вгодованим. Важливо відразу після пологів поставити теля біля корови, щоб вона його облизала. У перші дні раціон повинен складатися виключно з молозива. Це дозволить сформувати міцний імунітет тварини.

Перший місяць

Маса тіла теляти в один місяць повинна перевищувати його показник при пологах мінімум на 20 кг. Адже за нормального розвитку теля буде щодня додавати близько кілограма живої ваги. Воно активно адаптується до умов зовнішнього середовища. Це вимагає підбору оптимально відповідного раціону. Бажано відмовитися від грубих кормів, які погіршують функціонування системи травлення тварини. Теля може вживати молоко корови до 5 разів на добу. Але крім цього йому важливо давати теплу воду. Пиття можна давати через соску, яку після кожного годування потрібно дезінфікувати. Але поступово малюка треба привчати до пиття зі звичайної поїлки.

Другий місяць

Вага тіла теляти у 2 місяці може досягати 100 кг. Тварина стає витривалою і несприйнятливою до інфекційних захворювань. У його раціоні з'являється сіно, комбікорми, оскільки шлунок вже здатний перетравлювати грубі корми. Замість молока тварина отримує корми, багаті на білки, жири і вуглеводи. У хороших господарствах телятам дають кукурудзу в подрібненому вигляді, ячмінь і шрот. Ближче до третього місяця в раціоні може з'явитися силос.

Три місяці

Таке теля може важити вже 170 кг. Корова поступово зменшує надої, що призначалися для дитинчати. І на вагу теляти в 3 місяці впливає споживання зернових культур і бобових. У його раціоні може з'явитися концентрований прикорм з соєю, кукурудзою, ячменем і горохом. Обов'язкова добавка — вітамінний комплекс. Важливо, щоб в такому віці теля виводилося на випас. При цьому воно отримує не тільки корисні мікроелементи, але також життєво важливий вітамін Д. Обсяг добової дози корму поступово зростає. Це сприяє збільшенню маси тіла. Кількість годувань доводиться до трьох разів на добу.

Один рік

Визначити, якою має бути маса тіла теляти в 1 рік, можна за спеціальними ветеринарними нормами. Вона може складати 500 кг і більше. Це зумовлюється породою тварини, особливостями її здоров'я, годівлі та утримання. Грає роль і стать особини. Адже бички зазвичай набагато більше за всіма параметрами, ніж корови.

Які ваги краще купити для зважування теляти?

Ваги для телят з каталогу нашого магазину важливо вибрати відповідно до їх реального віку і розмірів. Для новонародженого підійдуть навіть звичайні товарні ваги. Для особин постарше вже знадобиться варіант для дрібних тварин — від 30 до 300 кг. Для двомісячних телят і старшого віку доречним стане інший варіант — для зважування середніх тварин. Такі ваги розраховані на 300-800 кг. Для групового зважування та великої худоби використовуються вагові платформи, здатні визначити вагу до 15 тонн. В процесі вибору важливо звернути увагу на наявність загородження, автономного електроживлення, рифленої поверхні, зручного підходу, а також фіксації ваги.

Рекомендуємо вам якісні ваги для зважування тварин купити недорого в інтернет-магазині Біовет. Наші фахівці допоможуть вам вибрати варіант, що оптимально підходить для вирішення ваших завдань.