У підсобних господарствах та на тваринницьких підприємствах останніми роками відзначається проблема низької продуктивності природної злучки. Цьому є багато пояснень. Але все частіше ветеринари рекомендують застосовувати штучне запліднення корів. У яких випадках його використовувати доречно, і чи дійсно такий метод має безліч переваг перед природною злучкою? Вичерпні відповіді на ці та багато інших питань щодо утримання та лікування ВРХ вам готові надати наші консультанти.

У яких випадках використовується штучне запліднення корів?

У чому переваги штучного осіменіння корів перед природним спарюванням?

Якщо для вас і вашого тваринницького господарства немає значення якість одержуваного поголів'я і генетичний прогрес, тоді немає сенсу звертатися до штучного осіменіння великої рогатої худоби. Також таким способом немає сенсу замінювати природну злучку, якщо всі тварини здорові, тічка у корів визначається чітко, а запліднення завжди відбувається вчасно та результативно. Але є і маса умов, коли краще використовувати штучне осіменіння корів, а не природне спарювання.

Підвищення продуктивності господарювання

Внаслідок використання такого альтернативного методу запліднення маткового поголів'я ВРХ значно підвищується ефективність та продуктивність господарювання. Адже при цьому стадо отримує поповнення із цінними змінними характеристиками. Крім того:

  • Поступово така селекція поширюється на дедалі більшу кількість корів у господарстві. А з кожним новим поколінням результат лише зміцнюється.
  • Новий генетичний матеріал дає можливість покращити м'ясні та молочні характеристики стада, а також позитивно змінити його екстер'єр.
  • Можливість вибору насіннєвого матеріалу бика також дозволяє змінити ознаки майбутніх поколінь у плані легкості отелення, швидкості росту та якості туші.
  • Планування періоду запліднення та отелення. Завдяки цьому в господарстві встановлюється більш точний контроль поповнення поголів'я та утримання тільних корів.
  • Зменшення кількості ялових корів. Адже власник чітко знає, які тварини піддавалися штучному осіменінню та на якому терміні вони знаходяться.

Добір актуального генетичного матеріалу

Такий метод як штучне запліднення корів в Україні вважається надзвичайно прогресивним. Адже завдяки цьому власник стада отримує можливість:

  • самостійно підбирати пари тварин із найкращими характеристиками;
  • не допустити можливості близького спорідненого схрещування, що послаблює потомство;
  • підібрати сперму бика, що підходить за фізичними параметрами для конкретного стада.

Оздоровлення майбутнього поголів'я стада ВРХ

У процесі підготовки сперми до глибокого заморожування лаборант може оцінити її характеристики та вибраковувати неякісний насіннєвий матеріал. Тому штучне осіменіння сприяє оздоровленню стада:

  • Насіннєвий матеріал береться лише від здорових особин самців. Тому вони не є носіями різного роду інфекційних захворювань навіть просто через поширюваний насіннєвий матеріал.
  • За такого способу запліднення тварин не поширюються венеричні захворювання. Адже найчастіше від них корова на кілька місяців стає безплідною, а ембріон може загинути.

Штучне запліднення корів

  • Ще одна перевага штучного осіменіння корів — відсутність ризику травмування самки биком. Результативність запліднення вища, адже воно виконується в оптимальні для цього терміни.
  • У ході штучного осіменіння немає ризику передачі інфекції навіть здоровим биком та її поширення від однієї хворої корови до іншої. Адже ветлікар використовує стерильні матеріали.

Якщо вас цікавить штучне осіменіння корів, матеріали та інструменти для цього ви знайдете в нашому каталозі. Спеціалісти компанії Біовет нададуть вам всю необхідну інформацію з цього питання.