У скотарстві вихованці схильні до величезної кількості різних захворювань. Одним з найпоширеніших вважається кетоз корів. Лікування та профілактика цього захворювання в Україні здійснюються за міжнародними клінічними протоколами. Все необхідне для цього можна знайти у нашому інтернет-магазині.

Кетоз корів.  Лікування та профілактика

Що являє собою кетоз корів?

Це захворювання розвивається у корів через те, що в їхній крові починають циркулювати так звані кетонові тіла. Причому виникає воно насамперед у високопродуктивних тварин. Найчастіше після отелення корова витрачає масу сил на саме отелення і вироблення молока. У результаті в організмі виникає суттєвий дефіцит енергії. Щоб компенсувати її, включається процес використання підшкірного жиру. У звичайному стані він повинен реагувати з глюкозою, молекули якої завжди є в організмі здорової тварини. Це призводить до насичення кожної клітини тіла енергією. Сам жир при цьому поділяється на вуглекислий газ та воду. Однак якщо діагностується кетоз корів, то глюкози в тілі тварини не вистачає. Через це процес розщеплення жиру здійснюється неповноцінно. Тому в організмі накопичуються недоокислені, не зовсім перероблені кетонові молекули. Ці тіла в особливо великій кількості містяться у крові тварини. Чим їх більше, тим вища інтенсивність кетозу у корів. Діагностика та лікування цього захворювання здійснюються декількома способами.

Як підтвердити наявність кетозу у корів?

Існує кілька найпоширеніших методів діагностики кетозу. Основні з них такі:

  • швидкі проби у вигляді тест-смужки;
  • проба сечі з реактивами лестраде;
  • прилад для кількісного тесту.

Кетоз корів.  Діагностика

У чому полягає небезпека кетозу корів?

Насправді це захворювання в організмі корови може проходити практично безсимптомно, в субклінічній формі. Але дуже часто кетоз у корів діагностувати дуже легко, оскільки він має сильно виражене протікання. При досягненні нервової форми та відсутності належного лікування захворювання може спричинити летальний кінець. Починається воно в першу декаду після отелення.

Викликає кетоз, у тому числі стрес через початок вироблення молока, на гормональному та технологічному рівні. Корова фізично неспроможна з'їдати стільки кормів, скільки необхідно для відновлення організму, що інтенсивно втрачає енергію.

Під дією кетонових тіл руйнуються власні жирові відкладення в організмі. При цьому зменшується апетит, через що тварини дуже швидко втрачають вагу. Також кетонові тіла призводять до руйнування клітин печінки. Через це відбувається дисбаланс функціонування різних органів.

Навіть якщо кетоз у корови протікає в субклінічній формі, це не проходить безслідно для організму. Адже внаслідок ускладнень починають розвиватись численні захворювання. Найчастіше це:

  • Ослаблення роботи паращитовидної залози, що провокує погіршення засвоєння організмом кальцію. У результаті виникають такі проблеми, як остеодистрофія та кісти репродуктивних органів.
  • Ослаблення дії гіпофіза та гіпоталамуса. Від цього погіршується репродуктивна функція тваринного організму. Яєчники починають працювати недостатньо ефективно, буває смерть ембріона.

У процесі лікування кетозу потрібно посилити подачу глюкози до крові тварини, а також забезпечити захист гепатоцитів від їх інтенсивного руйнування. Найчастіше у вигляді профілактики та лікування даного захворювання у ветеринарії застосовують пропіленгліколь. Для захисту печінки тварини їй вводять спеціальні препарати.

Рекомендуємо для діагностики, профілактики та лікування кетозу у корів купити все необхідне у нашому інтернет-магазині. Це дозволить вам своєчасно виявити наявність такого складного захворювання, забезпечити підготовку організму до протистояння йому, а у разі потреби — ефективне лікування.