Копита виконують захисну функцію для ніг і є їхньою основною опорою. Тому вони потребують якісної обробки. Для цього розроблено основні правила догляду за копитами ВРХ. Необхідні матеріали та обладнання для цієї процедури ви можете знайти в нашому інтернет-магазині. А наші фахівці допоможуть вам вибрати все необхідне й розібратися зі специфікою експлуатації придбаних інструментів і пристроїв.

Основні правила догляду за копитами ВРХ: необхідні матеріали й обладнання

Що потрібно знати про правила догляду за копитами ВРХ, необхідні матеріали та обладнання для цього?

Від того, наскільки правильно ви забезпечите догляд за цими ороговілими наростами на ногах, залежить здоров'я тварин загалом. Адже за неправильного росту та розвитку копит порушується положення ніг під час ходьби, а також функціонування всього опорно-рухового апарату. Бо ж ця своєрідна підошва є насправді складним органом, що виконує амортизуючу та опорну функцію. Тому слід виконувати правила догляду за копитами ВРХ. Купити матеріали та обладнання для здійснення рутинних маніпуляцій можна в багатьох спеціалізованих торгових точках, включно з нашим інтернет-магазином.

Будова копитного наросту КРС

Цей орган являє собою омертвілі клітини епідермісу, що утворюють захисний чохол для кінцівок КРС. Копито росте протягом усього життя тварини. Завдяки цьому ороговілий панцир не стирається, зберігаючи захисну дію на м'які тканини під ним. Складається копито з таких шарів:

  • роговий наріст і сухожилля;
  • мережа кровоносних судин;
  • внутрішні м'язи та кістки.

Основні правила догляду за копитами ВРХ

Завдання та порядок догляду

Розроблені ветеринарними фахівцями правила догляду за копитами великої рогатої худоби в Україні виконуються переважно всіма тваринниками, що спеціалізуються на скотарстві. Їхнє основне завдання — обрізання надмірно відрослого рогового шару, його корекція, яка має виконуватися у стійлових тварин через кожні 4 місяці. Якщо худоба перебуває більше часу на пасовищі, то її копита оглядати й обробляти потрібно двічі на рік.

У процесі таких профілактичних оглядів можна виявити каміння, що забилося в кістку, тріщини, відколи, порушену форму росту копита. Зазначений вище режим може змінюватись у міру необхідності. Це залежить від конкретної тварини та особливості її утримання. Але здебільшого порядок догляду за копитами корів та інших видів ВРХ складається з таких етапів:

  • Підготовчі роботи. Якщо тварини випасаються на сухих ґрунтах, копита надмірно грубішають. Тому корів і биків потрібно якийсь час тримати в стійловому режимі, використовуючи при цьому м'яку вологу підстилку, наприклад, з тирси. На них копитний шар оптимально розм'якне.
  • Фіксування тварини. Ця процедура не є надто приємною для корів та інших тварин. Тому ветеринари практикують використання надійної фіксації. Для цього можуть застосовуватися верстати для обробки копит. Купити в нашому магазині їх можна від кращих сучасних виробників на вигідних умовах.
  • Анестезія. Вона може знадобитися, якщо тварина надмірно тривожна або її кінцівки пошкоджені внаслідок руйнування копитного шару. Здебільшого рекомендується давати тваринам рометар та інші види нейролептиків. Однак при цьому потрібно обов'язково враховувати стан здоров'я тварини та доречність ліків.
  • Очищення. За допомогою копитного ножа спочатку очищається старий, найбільш загрубілий шар сірого кольору. Видаляти його потрібно до глибини 5 мм, поки не з'явиться еластична тканина. Після цього стінки копитного шару потрібно вирівняти щипцями й виконати фінішне шліфування. Після завершення всіх робіт потрібно візуально оцінити результат.

Догляд за копитами ВРХ: необхідні матеріали й обладнання

Основні інструменти

Для виконання зазначених вище процедур використовуються спеціальні інструменти. Як було сказано вище, знадобиться верстат для обробки копит, копитний ніж, щипці, фрези, рашпілі та лекала.

Пропонуємо вам у нашому інтернет-магазині купити все для обробки копит ВРХ. Ціни на такі товари у нас цілком доступні. А їхні характеристики відповідають найвищим міжнародним стандартам. Це дозволить захистити тварин від пошкодження не просто копит, а й ніг цілком.