Перш ніж давати відповідь на це запитання, потрібно розібратися більш предметно, що ж собою являє посудина Дьюара. В Україні, як і в усьому світі, її використовують для зберігання рідкого азоту. Він являє собою посуд із подвійними стінками. Особливість посудин у тому, що між стінками викачано все повітря. Також, щоб мінімізувати теплообмін у процесі випромінювання, поверхням стінок такого посуду надають дзеркального вигляду.

Чому не можна щільно закривати кришку в посудині Дьюара?

Як правильно закривати кришку в посудині Дьюара?

Для такого посуду застосовуються спеціальні кришки, в яких враховується специфіка зберігання рідкого азоту. Щоб зрозуміти, чому не можна щільно закривати кришку в посудині Дьюара, варто згадати так звані газові закони зі шкільного курсу фізики.

Горловину не можна закривати щільно, щоб залишався технічний зазор для виходу надлишків вмісту назовні. Під час випаровування надлишку газу, що міститься в посудині, всередині формується оптимальний тиск.

Завдяки цьому всередину не може проникнути кисень з атмосфери. Якщо ж тиск через скупчення випарів азоту буде занадто високим, то це може призвести до пошкодження самої посудини або до виплеску рідкого азоту.

Посудина Дьюара

Що собою являє посудина Дьюара для рідкого азоту?

У сучасних ветеринарних лабораторіях посудини Д'юара використовуються декількох видів. За розміром вони можуть бути великими, на кілька десятків літрів, а також маленькими, об'ємом літр і навіть менше.

Для великих конструкцій використовується метал. У таких посудинах рідкий азот можна зберігати близько місяця. А дрібні аналоги виробляють зі скла. У них цей газ може зберігатися максимум кілька діб.

Складається подібна місткість з підставки, вакуумної порожнини, теплоізоляції, адсорбенту, зовнішньої та внутрішньої посудин. Крім того, застосовується трубка для вакуумування, яка вставляється в горловину.

Особливої уваги потребує спеціальна кришка для посудини Дьюара. В каталозі нашого магазину пропонується великий вибір кріобіологічних посудин різного виду й об'єму. Наші фахівці допоможуть вам зробити правильний вибір.

Особливості експлуатації ветеринарних посудин Дьюара

При використанні такого посуду варто враховувати, що скляні посудини більш небезпечні. Адже скло гірше реагує на контрастні температури. Тому воно може лопнути, що призведе до травмування осколками. Тому під час переливання рідкого азоту в скляну посудину потрібно бути особливо обережним. Для початку потрібно обдати газом горловину. Важливо використовувати захисну маску. Тільки після цього можна переливати газ.

Посудина Дьюара для ветеринарії

Безпека роботи з дьюарами

Що стосується термінів зберігання, то чим більша посудина, тим довшим може бути період її безперервного використання для рідкого азоту. У плані безпеки ця речовина в невеликих кількостях не є небезпечною для шкіри. Проте не можна допускати вбирання рідкого азоту в тканини одягу, шкіру й волосся. Інакше це може призвести до обмороження. Знову ж таки, не можна щільно закривати кришку в посудині Дьюара, тому що це може призвести до скупчення газів, що випаровуються, й вибуху. Крім того:

  • Зберігати таку посудину, а також використовувати її вміст потрібно в приміщеннях, які облаштовані системою примусового вентилювання. При цьому кількість кисню в приміщенні має бути не менше 20%.
  • Потрібно акуратно поводитися з посудиною, щоб вона не падала і не вдарялася. Адже через це може статися порушення вакууму. У результаті азот почне активно випаровуватися. Про це свідчить наявність обмерзання зовні посудини.
  • Заборонено різко опускати в наповнену рідким азотом посудину будь-які предмети. Через це можуть з'явитися бризки, газ почне закипати, що призведе до травм. Також під час занурення будь-яких предметів не можна торкатися стінок посудини зсередини.

Рекомендуємо вам у нашому інтернет-магазині купити кріобіологічні посудини з доставкою по Україні. Наші фахівці допоможуть вам розібратися з особливостями використання таких конструкцій і правилами безпеки, яких слід дотримуватися при цьому.