Кількість
|
Вартість
|
||
|
Реагентні смужки Dirui Н випускаються для якісного та напівкількісного аналізу сечі і є реагентом для діагностики in vitro. Ці смужки призначені тільки для професійного використання. Результати на смужках можна зчитувати як візуально, так і за допомогою приладу. Перед використанням смужок порівняйте етикетку на картонній упаковці з етикеткою на дні флакона. На них повинні бути вказані параметри специфічних тестів.
Dirui H10 - досліджувані параметри:
- уробилиноген
- білірубін
- Кетони (ацетоуксусная кислота)
- кров
- білок
- нітрити
- лейкоцити
- глюкоза
- Питома вага
- рН
Збір і підготовка зразка
Зберіть свіжу сечу в чистий і сухи посуд. Сечу не центрифугувати. Перед проведенням тесту зразок ретельно перемішайте. Тестування сечі слід провести протягом години після збору. Всі зразки необхідно відбирати і зберігати в санітарних умовах.
Примітка: Не використовуйте воду в якості негативного контролю. Не додавайте консервантів, вони не допоможуть запобігти розпаду кетонів, білірубіну або уробіліногену. При тривалому зберіганні результати тесту на глюкозу, рН, нітрити і кров можуть змінитися в результаті вторинної бактеріальної контамінації зразка.
Методика візуального зчитування результату
1. Занурте реагентну область смужки в зразок сечі на 2-3 секунди.
2. Проведіть ребром смужки по краю ємкості, щоб видалити надлишок сечі.
3. Тримаючи смужку горизонтально, порівняйте результат тесту на смужці з кольоровою діаграмою на етикетці пенала. Запишіть результат. Для напівкількісного визначення результат реєструють згідно часу, зазначеному на кольоровий діаграмі. Для якісного результату смужку слід аналізувати в інтервалі від 1 до 2 хв. після занурення. Якщо результат буде позитивним, слід повторити дослідження сечі для отримання напівкількісного результату, і порівняти результат тесту з кольоровою діаграмою в вказаний на діаграмі час. Значення рН і білка можна реєструвати в будь-який момент протягом 60 секунд після занурення. Зміна кольору після 2 хвилин витримки не має діагностичного значення.
Методика інструментального зчитування результату
Слідкуйте за вказівками у відповідному описі методики роботи аналізатора сечі.
Зберігання
Смужки повинні зберігатися в оригінальній упаковці. Ніколи не використовуйте смужки з вичерпаним терміном придатності. Кожна смужка вживається одноразово. Не викидайте вологопоглинач з пенала. Не витягуйте смужки з пенала, якщо вони не використовуються відразу. Після вилучення смужок для аналізу слід негайно і щільно закрити пенал. Смужки зберігають в сухому місці при температурі від + 2ºС до + 30ºС. Не зберігайте смужки в холодильнику і не піддавайте їх дії прямого сонячного світла. Не торкайтеся до реагентної області смужки. ЗАХИСТ ВІД ВОЛОГИ, СВІТЛА І ТЕПЛА Є СУТТЄВОЮ МІРОЮ ПРОТИ ЗМІНИ РЕАКЦІЙНОЇ ЗДАТНОСТІ РЕАГЕНТІВ. Руйнування реагентів викликає знебарвлення або потемніння реагентної області смужки. Якщо це відбувається, або якщо результати тесту викликають сумнів або суперечать очікуваних результатів, слід перевірити термін придатності сечових смужок і переконатися в тому, що він ще не пройшов, а також протестувати смужки за допомогою контрольних розчинів. Утилізацію проб сечі і використаних реагентних смужок слід виконувати відповідно до правил, встановлених законодавством для біологічних відходів.
Обмеження процедур
Як і для всіх лабораторних процедур, точний діагноз і терапевтичні рекомендації не повинні грунтуватися тільки на одному результаті або методі.
Принципи реакцій
- Глюкоза: Фермент глюкозооксидаза каталізує окислення глюкози атмосферним киснем, що призводить до утворення глюкуронової кислоти і перекису водню. Під дією пероксидази перекис водню виділяє активний кисень. Цей кисень окисляє йодид калію, що призводить до зміни забарвлення.
- Білірубін: Взаємодія пов'язаного білірубіну і солі дихлорбензола діазонію в сильнокислому середовищі призводить до утворення азокрасителя.
- Кетони: Нитропруссид натрію в лужному середовищі реагує з ацетооцтовою кислотою з утворенням фіолетового забарвлення розчину.
- Питома вага: Електроліт (М + Х -) в сечі у формі солі реагує з поліметілвініловим ефіром і малеиновой кислотою (-СООН), які є слабокислими іонно-обмінниками. В реакції утворюється водневий іон [H +], який реагує з рН-індикатором і змінює його забарвлення.
- Кров: Тест заснований на здатності гемоглобіну каталізувати окислення пофарбованого індикатора стабілізованою органічним гідропероксид.
- рН: Метод заснований на використанні рН-індикаторів.
- Білок: Тест грунтується на принципі «білкової помилки індикатора». Аніон специфічного рН-індикатора взаємодіє з катіоном білкової молекули, викликаючи подальшу іонізацію індикатора і зміна забарвлення.
- Уробилиноген: Уробилиноген при взаємодії з діазонієм в сильнокислому середовищі утворює рожеві азокрасителі.
- Нітрити: Нітрити сечі і ароматичний аміносульфаніламід діазотуются з утворенням діазосполуки, яке реагує з тетрагідробензо (h) хінолін-3-фенолом, що призводить до зміни забарвлення.
- Лейкоцити: Метод заснований на ферментативної реакції, що каталізується лейкоцитарною естеразою, яка каталізує гідроліз пірроламінокіслого ефіру з вивільненням 3-гідрокси-5-фенілпіррола. Пірол реагує з діазонієм, утворюючи продукти пурпурного кольору.
- Аскорбінова кислота: Аскорбінова кислота разом з 1,2-дігідроксіалкенами в лужних умовах відновлює блакитний 2,6-діхлоріндофенолят в безбарвний N- (р-фенол) -2,6-дихлоро-Р-аминофенол.