Кількість
|
Вартість
|
||
|
Хроматичний тестер зіничного рефлексу - cPLR тестер
Що таке хроматичний тестер зіничного рефлексу?
Хроматичний тестер зіничного рефлексу – це унікальний діагностичний інструмент для швидкої перевірки функцій сітківки та зорового нерва за допомогою оцінки зіничного рефлексу після хроматичної стимуляції паличок, колбочок і меланопсину, що містять гангліозні клітини сітківки (по суті фоточутливі гангліозні клітини сітківки - ipRGCs) з використанням червоного та синього світла.
Хроматичний тестер зіничного рефлексу – це прилад швидкої перевірки наявності хвороб сітківки та зорового нерва
Процедура тестування може бути проведена за 30 секунд з наданням оперативної інформації про функціональний стан сітківки та зорового нерва. Освітлення сильним джерелом світла завжди призводить до швидкого та повного звуження зіниці. Відсутність реакції зіниці після освітлення червоним світлом, при нормальній реакції після освітлення синім світлом свідчить про захворювання сітківки (Червоний Ні – Синій Добре = Ретинопатія). Відсутність реакції зіниці після освітлення червоним і синім світлом свідчить про захворювання зорового нерва (Червоний Ні - Синій Ні = Захворювання зорового нерва).
У багатьох пацієнтів аномальна реакція зіниці на хроматичні стимуляції (червоне та синє світло) свідчить про дуже ранні ознаки захворювання сітківки ока чи зорового нерва, що може попередити наявність проблем із зором за декілька місяців і дозволить здійснити негайне терапевтичне втручання.
Червоний Ні – Синій Добре = Ретинопатія | Червоний Ні - Синій Ні = Захворювання зорового нерва |
Принцип меланопсин-опосередкованої та без меланопсину активації зіничного рефлексу | |
Подразник червоного світла активує шлях паличка-колбочка. Будь-яка патологія в паличках, колбочках та/або внутрішніх нейронах сітківки, що з'єднуються з фоточутливими гангліозними клітинами сітківки (синіми нейронами), призводить до зниження реакції зіничного рефлексу на червоне світло. Ураження зорового нерва істотно уповільнюють передачу сигналу (меланопсин-опосередкована та без меланопсину) незалежно від типу світлового подразника, що використовується для тестування. У пацієнтів, які одужують від невриту зорового нерва, пошкодження фоточутливих гангліозних клітин сітківки може перешкодити відновленню реакції зіничного рефлексу та засліпленню. Однак, якщо залишається достатня кількість гангліозних клітин сітківки (білих клітин), зір все одно може піддаватися впливу.
|
Основні фізіологічні принципи хроматичного тестування зіничного рефлексу
Фізіологічний принцип хроматичного тестування зіничного рефлексу очей у собак | |
Синє світло з довжиною хвилі 480 нм активізує опсини колбочки з короткими та середніми хвилями, меланопсин та родопсин. Червоне світло з довжиною хвилі 630 нм не може активізувати опсин колбочки з короткою хвилею та меланопсин. Оскільки червоне світло з довжиною хвилі 630 нм активізує дальній край спектру чутливості родопсину та опсину колбочки з середньою хвилею, патологічна зміна цих специфічних фоторецепторів (паличок та колбочок з середньою хвилею, які є домінуючими фоторецепторами в сітківці собак) може спричинити ненормальну електричну реакцію, що може бути очевидним як неповна реакція зіничного рефлексу або запізніла реакція зіниці, особливо після освітлення червоним світлом. |
Хроматичний тестер зіничного рефлексу у вашій клініці
Найефективніше застосування хроматичного тестера зіничного рефлексу можна досягнути залучивши дану діагностичну техніку до регулярного медичного огляду кожного пацієнта у вашій практиці. В той час як детальний офтальмологічний огляд проводиться рідко в рамках щорічного загального медичного огляду, тестування хроматичного зіничного рефлексу дозволить швидко перевірити можливі порушення сітківки ока та зорового нерва, не перешкоджаючи насиченому потоку щоденних пацієнтів вашої клініки. Раннє виявлення можливих порушень зорової системи дозволить здійснити вчасне втручання та забезпечить значно більше задоволення клієнта завдяки запобіганню прогресування очного захворювання до стадії, коли лікування може бути дуже складним та дорогим.
Спосіб застосування хроматичного тестера зіничного рефлексу
Оцінка зіничного рефлексу за допомогою даного хроматичного тестера:
1. Увімкніть кнопку запуску на зворотній частині приладу.
2. Натисніть на кнопку ввімкнення живлення. Прилад автоматично запускається в режимі червоного світла (діод червоного кольору на панелі керування засвітиться один раз, коли прилад працює в режимі червоного світла). Вимкніть світло в оглядовому кабінеті та дайте пацієнту звикнути до темноти протягом 10 секунд.
3. Розташуйте прилад навпроти ока пацієнта на відстані одного дюйма (2,54 см) та активуйте його, натиснувши на бокову кнопку.
4. Освітлюйте ліве око червоним світлом на відстані одного дюйма (2,54 см) протягом 10 секунд і спостерігайте за зміною діаметра зіниці. Відведіть джерело світла від ока через 10 секунд або тоді, коли зіниця звузилася максимально (зазвичай, максимальне звуження зіниці відбувається за 3-4 секунди).
Початок тесту – розширена зіниця | Кінець тесту – звужена зіниця |
5. Зачекайте 30 секунд для темнової адаптації ока та повного розширення зіниці, потім освітіть праве око червоним світлом протягом 10 секунд і спостерігайте за зміною діаметра зіниці.
6. Для переключення приладу в режим синього світла натисніть на червоно-синю кнопку (діод синього кольору на панелі керування засвітиться один раз, коли прилад працює в режимі синього світла) та зачекайте 30 секунд, щоб зіниця розширилася.
7. Освітлюйте ліве око синім світлом на відстані одного дюйма (2,54 см) протягом 10 секунд і спостерігайте за зміною діаметра зіниці. Відведіть джерело світла від ока через 10 секунд або тоді, коли зіниця звузилася максимально (зазвичай, максимальне звуження зіниці відбувається за 3-4 секунди). Освітлення синім світлом зазвичай призводить до дещо швидшого та повнішого звуження зіниці здорових очей.
Початок тесту – розширена зіниця | Кінець тесту – звужена зіниця |
8. Зачекайте 30 секунд для темнової адаптації ока та повного розширення зіниці, потім освітіть праве око синім світлом протягом 10 секунд і спостерігайте за зміною діаметра зіниці.
9. Після спостерігання та фіксації всіх реакцій використовуйте отримані результати разом з іншими параметрами, отриманими під час клінічного огляду, щоб установити остаточний діагноз. Оцінка лише реакцій зіничного рефлексу за відсутності інших результатів діагностування під час обстеження очей не може бути застосована для установлення остаточного діагнозу, скоріше для встановлення можливої анатомічної локалізації порушення зорової системи (проблема сітківки, зорового нерва чи головного мозку).