Сьогодні можливості ультразвукової діагностики доступні не лише для ветеринарних лікарів, а й для тваринників. Зокрема, дані технології дозволяють прижиттєво визначати зміну товщини шпику свиней та ВРХ. Для цього використовують ультразвукові шпикоміри. Придбати в Україні їх можна, скориставшись пропозиціями нашого інтернет-магазину Biovet. У нас ви знайдете будь-яке обладнання для ветеринарії та тваринництва від провідних виробників із гарантією фірмового походження на найпривабливіших умовах.

Ультразвукові шпикоміри: використання та принцип роботи

Навіщо потрібні ультразвукові шпикоміри?

За допомогою даного приладу можна вимірювати товщину жирового чи м'ясного шару у тілі тварини. Його використовують не тільки у свинарстві, а й у скотарстві. Адже ультразвуковий шпикомір показує характеристики м'яса, його мармуровість, наявність жиру в м'язових тканинах та їх товщину. Важливо, що таке обладнання застосовується у процесі діагностики характеристик тіла живих тварин. Таким чином вдається прогнозувати, наскільки перспективним буде подальше відгодовування цього вихованця. Тому шпикомір вигідний щодо підвищення продуктивності тваринництва.

Принцип дії ультразвукового шпикоміра

Цей пристрій діє на основі ультразвуку. Він відправляє імпульс, який дозволяє визначити товщину досліджуваного шару жиру чи м'яса. Транслює його вглиб тіла тварини датчик, який контактує безпосередньо зі шкірою тіла ветеринарного пацієнта. Потім ультразвук відштовхується від межі між тканинами. На основі параметрів УЗД хвилі формується візуальне зображення або цифрові параметри ділянки тіла, що вивчається. Розрахунки параметрів виконуються за допомогою встановленої на апараті програми. Для цього враховується проміжок часу, який витрачався на проходження сигналу по товщі м'язів або жиру та на зворотному шляху. У програмі враховано, що на подолання жирової тканини потрібно менше часу, ніж на перетині шару м'яса.

Ультразвукові шпикоміри

Як використовувати шпикомір у тваринництві?

Жир під шкірою відкладається у різних тварин, а не лише свиней. Наприклад, у корів він також присутній. Якщо худоба м'ясної породи, то доводиться вивчати характеристики м'ясних та жирових відкладень за допомогою такого апарату, як ультразвуковий шпикомір. Як використовувати цей прилад? Аналогічно іншим видам УЗД обладнання:

  • Спочатку потрібно підключити датчик лінійного типу. При цьому не слід натискати на шкіру. В протилежному разі розмір шару м'яса або жиру, що вивчається, вийде спотвореним.
  • Жирові відкладення відображаються на дисплеї УЗД апарата як смуга темного відтінку. Вона розділяє м'язи та шкіру. Через жир УЗД проникне швидко, на відміну від м'ясного шару.
  • Управління УЗД шпикоміром досить просте. Він автоматично демонструє потрібні показники. При цьому від діагноста не потрібно особливої участі.
  • Найпростіший шпикомір видає не візуальне зображення, а цифрове. Ветеринар легко розшифрує його. Результат отримується безболісно, швидко та без стресів для тварини.

Шпикоміри для тваринництва

Переваги використання УЗД шпикоміра

Застосування обладнання цього типу дає масу переваг. До них можна віднести:

  • Можливість досліджень жирових відкладень на тілі тварини за її життя.
  • Відсутність стресу, болю, травмування як самої тварини, так і ветеринара.
  • Отримання максимально точних вимірів жиру та м'яса з пошаровим відображенням.
  • Простота експлуатації, легкість управління, ергономічність корпусу приладу.

Рекомендуємо вам найкращі сучасні УЗД шпикоміри купити недорого в інтернет-магазині компанії Біовет. В асортименті нашого каталогу ви знайдете обладнання, яке повністю задовольнить ваші запити. Його параметри однозначно відповідають найвищим стандартам якості. У будь-якому разі такі шпикоміри забезпечать максимально точні діагностичні дослідження.